Přihlásit se

Přihlášení k účtu

Jméno *
Heslo *
Pamatovat si mě

Aktuality

Přednáška - Zahlcování TCP sítí a co s tím

Jonathon Morton z Finska, autor Cake qdisc (mechanismus kontroly provozu TCP) v Linuxu a propagátor SCE bude v Liberci, protože se společně s naším členem Pete Heistem chystají na IETF konferenci 20.2. Pro širokou veřejnost i členy budou přednášet na téma zahlcování sítí a jak jej řešit.


Jonathon Morton, author of the Cake qdisc in Linux and the SCE (Some Congestion Experienced) proposal, will be here in Liberec from Finland so he and our member Pete Heist can attend an online IETF meeting on 20.2.

We are pleased we can host them in our Freenet office where they give us presentation about SCE before the meeting, also to spread some awareness about the L4S proposal and what it means for Internet congestion control.

Date: Tuesday 18.2.
Time: 19:00
Length: about 1 hour
Place: FreeNet office
Background: https://lwn.net/Articles/783673/
Language: English, but we can stop for some translations too
Agenda:
1. Pete will give a short overview of how congestion control works (10-15 min)
2. Jon and Pete will give the SCE presentation (20-30 min)
3. They’ll talk about L4S vs SCE and how we can help it (10-15 min)

Akční balíček HBO + HBO Go za 1Kč

Akce je platná od 1. 6. do 15. 7. Kdykoliv v tomto rozmezí si člen může zakoupit tento balíček a má ho na celý měsíc. Balíček lze zaplatit pouze platební kartou a bude v nabídce k zakoupení od 1.6. Akce se vztahuje na první nákup tohoto balíčku.

Televize je pro členy k dispozici na http://tv.lbcfree.net.

Dětský den 2018

detsky den

Po roce opět připravujeme pro naše členy a jejich rodinné příslušníky dětský den. Akce proběhne v neděli 10. června od 14 hodin v areálu dětského hřiště Dětský sen, "u kina" ve Vratislavicích nad Nisou. Začátek je ve 14 hodin.

Vstup a občerstvení je pro všechny členy zdarma. Můžete se těšit na buřty k opékání, maso a hermelín na grilu, ovocné a zeleninové mísy, pivo i nealko nápoje. Na děti pak čeká opět pestrý program. K dispozici nám budou i všechny prolézačky, houpačky a skákadla.

ZDE fotografie z předchozích let (pouze pro přihlášené)

U vstupu prosím hlaste své jméno a členské číslo, které je shodné s variabilním symbolem u plateb členských příspěvků.

Akční balíček HBO + HBO Go za 1Kč

Akce je platná od 1. 6. do 15. 7. Kdykoliv v tomto rozmezí si člen může zakoupit tento balíček a má ho na celý měsíc.
Tento balíček si mohou zakoupit pouze členové, co mají povolenu platbu kartou. Balíček lze zaplatit pouze platební kartou.
Akce se vztahuje na první nákup tohoto balíčku.

Televize je pro členy k dispozici na http://tv.lbcfree.net.

Přeadresování sítě

Spolku Freenet Liberec se povedlo získat 1024 IPv4 adres z posledních volných IP adres. Protože stávající rozsah 185.99.119.0/24 o 512 adresách měl spolek propůjčený od OFX, budeme tento vracet a celá síť tak musí být přečíslována na nový rozsah 185.193.84.0/22. Tento krok bude probíhat ode dnešního dne do konce roku  a nese s sebou mnohá rizika, která mohou způsobit nejrůznější výpadky, především pokud někdo k přístupu na své zařízení nepoužívá DNS alias, ale přímo IP adresu.

Tímto krokem Freenet Liberec získává pro své členy možnost přidělovat i nadále veřejné IPv4 adresy a možnost dále rozšířovat služby jim poskytované .