Přihlásit se

Přihlášení k účtu

Jméno *
Heslo *
Pamatovat si mě

Veřejnost

Pokořili jsme Libereckou výšinu

LibVysina

Rozhledna s restaurací v lesích nad Lidovými sady už od 1. září 1901, kdy byla poprvé pro veřejnost otevřena, lákala k návštěvě a výhledu do okolí nejen obyvatele Liberce. Málokdo dnes asi ví, že kameny použité na stavbu pocházejí ze zbořených středověkých domů a kostela v Norimberku. Svůj současný název získala Liberecká výšina až po roce 1945. Původně se jmenovala Hohenhabsburg, po roce 1918 byla známa jako Liebiegwarte, případně Jindřichova věž (mecenášem stavby byl zdejší textilní magnát Heinrich Liebieg) nebo Vyhlídková věž u Kovářova kamene. Stavba je pozoruhodná svým vzhledem, který připomíná středověký hrad, ač cenné detaily a hrázdění padly za oběť necitlivé přestavbě letech 1960–69. Ještě do poloviny devadesátých let, kdy byla Výšina pro svůj žalostný stav definitivně uzavřena, šlo o krásný cíl výletů. Když už se mohlo leckomu zdát, že se jeden ze symbolů Liberce promění ve zříceninu, podařilo se sehnat nového majitele.

Když nás oslovili, abychom pro tuto budovu zajistili připojení k internetu, byli jsme příjemně překvapeni, v jakém stavu jsme Libereckou výšinu našli. Nový majitel celý areál za 63 milionů korun i za přispění 38 milionů korun z Evropské unie kompletně zrekonstruoval. Byla zde otevřena nová restaurace, hotel a wellness centrum. Více informací najdete na webových stránkách této pamětihodnosti.

Číst dál: Pokořili jsme Libereckou výšinu

Čím se Freenet liší od běžného internetového připojení

Obecně

Freenet Liberec je, jako mnoho dalších organizací, občanským sdružením. Občanskému sdružení jeho členové (nikoli zákazníci) neplatí za služby, ale za členství. Svým členským příspěvkem se podílejí na chodu sdružení a umožňují tak provozovat a nakupovat služby a technologie, které by si jako jednotlivci nemohli dovolit.

A to je právě princip, který občanským sdružením dává mnohem větší potenciál než při nákupu služby od běžného poskytovatele internetového připojení. Je však potřeba mít na paměti, že sdružení - tedy to co poskytuje svým členům, bude jen takové jaké si ho sami členové udělají.

Číst dál: Čím se Freenet liší od běžného internetového připojení

Oznámení o konání řádné valné hromady

Rada občanského sdružení Freenet Liberec, o.s., se sídlem v Liberci 13, Břetislavova 309/11, PSČ 460 14, IČ: 266 21 151, svolává řádnou valnou hromadu, která se bude konat dne 6. prosince 2010 od 19.00 hod. v novém multifunkčním centru VRATISLAVICE 10/10/10 ve Vratislavicích, Liberec 30, Tanvaldská 50.

Pořad jednání:


1) Volba zapisovatele a ověřovatele zápisu

2) Zpráva o činnosti sdružení za rok 2010

3) Volba nových členů rady sdružení

4) Volba kontrolora sdružení

5) Vyloučení členů porušujících stanovy sdružení

6) Presentace činnosti sdružení

7) Volná diskuze

Právo zůčastnit se valné hromady má každý člen sdružení.

Mapa

Registrace pro přístup na web

Členové FreeNetu pro vytvoření účtu pro přístup do interní části webu kontaktujte správce na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  Do do mailu napište jméno a příjmení, přihlašovací jméno, členské číslo a mail, na který se bude účet registrovat. Následně po ověření členství na zadaný mail obdržíte přístup do interní části webu.