Přihlásit se

Přihlášení k účtu

Jméno *
Heslo *
Pamatovat si mě

Články

Používáme IPTV - televizi přes Internet

ObrM1IPTV je dostupná pro všechny členy našeho sdružení. Kompletní základní nabídku tvoří přes 50 programů (české, včetně kanálů Novy a hudebních, slovenské a další zahraniční). Lze si i objednat placené kanály HBO. Výhodou je rovněž možnost sledování již odvysílaných pořadů nebo si jednotlivé pořady nahrávat. IPTV lze sledovat i na PC, tabletech a chytrých mobilních telefonech, ale bez kanálů Novy.

Číst dál: Používáme IPTV - televizi přes Internet

Připojení veřejně prospěšných subjektů.

Naše snaha podílet se na řešení problematiky ukončení státního projektu internet pro knihovny přinesla ovoce. Podařilo se nám zjistit, že v obci Dětřichov, (kde máme také možnost našim členům umožnit připojení k naší síti), je malá místní knihovna, která také přišla o připojení na internet zajišťované Ministerstvem kultury. Po krátké domluvě s místním starostou zajistilo naše sdružení kvalitní připojení, jak pro tuto malou knihovnu, tak také pro kanceláře místní jednotky dobrovolných hasičů obce Dětřichov. Přijímání členů, kteří jsou právnickou osobou jejíž činnost tvoří veřejně prospěšný zájem, je plně v souladu s našimi stanovami a účelem našeho sdružení, ovšem v poslední době nebyla tato činnost plně naplňována. 

Videokonference

BBBV rámci našeho členství v NFX je pro všechny členy k dispozici videokonferenční nástroj BigBlueButton. Jedná se o Open source projekt spojující několik nástrojů do platformově nezávislého řešení přenosu obrazu a zvuku, sdílení pracovní plochy a dokumentů.

Webové videokonferenční rozhraní je k dispoci na adrese http://bbb.nfx.cz. Aktuální konfigurace umožňuje jak vyzkoušení demo verze, tak i zakládání soukromých konferenčních místností včetně jejich plánování a rozesílání pozvánek. Pro přenos zvuku je možné využít jak integrovanou zvukovou kartu v PC tak i normální telefon.

Naši správci jsou zase o něco šikovnější.

 

V průběhu měsíce března a dubna zajistilo naše sdružení profesionální školení pro 5 našich správců u firmy Proficomms. Jedná se o certifikované školení zaměřené na pokročilou správu aktivních prvků značky Edge-Core, které využíváme jak hlavní prvky naší síťové infrastruktury. Naši správci si osvojí základní návyky jak tato zařízení správně konfigurovat a jak co nejefektivněji využívat všechny možnosti, která tato technologie nabízí.  Školení byla zakončena závěrečným testem, který všichni vyslaní správci úspěšně splnili a obdrželi tak certifikát „ECCE2 – Edge-Core Certified Engineer for L2 switches“  

Valná hromada NFX

4.4. jsme se zůčastnili Valné hromady NFX, kterou pořádal Křivonet. Zápis je zde: http://www.nfx.cz/zapisy/.

VH01