Přihlásit se

Přihlášení k účtu

Jméno *
Heslo *
Pamatovat si mě

Nový Jabber server

LogoPoté, co se linjab.net potýkal s pravidelnými problémy, rozhodli jsme se pro vlastní XMMP server. V rámci serverové infastruktury jsme nainstalovali veřejný jabber.lbcfree.net, kde se můžete zaregistrovat pomocí libovolného klienta, jako jsou např.: PidginEmpathy a mnohé další.

Co je to vlastně ten Jabber? Jedná se o implemantaci XMMP protokolu umožňující mimo jiné zasílání zpráv, zjišťování stavu připojených klientů, přenos souborů atd. Nevětší využití našel právě ve výměně krátkých textových zpráv mezi připojenými klienty, často v rámci různých diskuzních skupin s určitým tématem. Otevírat a vstupovat do diskuzních skupin je možné na serveru chat.lbcfree.net.

Proč používat právě Jabber a právě ten náš, když je k dispozici množství již existujících serverů jako je např. Jabbim nebo jiných komunikačních nástrojů Facebook, Skype ap. XMMP je bezpečný šifrovaný protokol, kde při provozu na vlastním serveru máte na rozdíl od posledních dvou zmíňených služeb jistotu, že si vaše zprávy nepřečte nikdo, komu nejsou určeny. Ke komunikaci můžete využít libovolného klienta ať už na počítači, tabletu nebo telefonu. Nebudete obtěžováni žádnou reklamou ani nabídkami k zakoupení plné verze.

 

Kdo má zájem zapojit se do online diskuze správců Freenetu, může se připojit do komunikační místnosti lbcfree na serveru chat.lbcfree.net.